Hairist tarafından her sene geleneksel olarak düzenlenen ‘Yılın Kuaförü Yarışması’ Hush Professional ana sponsorluğunda gerçekleşecek.

Bu yıl 10.su düzenlenecek olan yarışmanın sponsorluk duyurusu, 8 Şubat 2021 tarihinde, Hairist Genel Yayın Yönetmeni Erkan Güzel tarafından sosyal medya platformlarından canlı olarak yapılan yayınla açıklandı. Erkan Güzel ‘9 yıldır devam eden Yılın Kuaförü yarışmasıyla sektöre katkı sağlamanın heyecanı ve gururunu yaşıyoruz. Bu yıl yeni bir yolculuğa çıkıyoruz, yarışmamızın önümüzdeki 3 yıl boyunca ana sponsoru, geniş vizyonu ve geleceğe bakış açısıyla sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın ve dünyanın da tanıdığı bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Hush Professional markası oldu. Sistem Kozmetik tarafından yarışmamıza verilen destek, bize değil Türk kuaförlerine verilen bir destektir, inşallah hep birlikte yarışmamızı uluslararası platformlara da taşıyor olacağız.’ sözleriyle duygularını dile getirdi ve Yönetim Kurulu üyelerimiz Sinan Kara & Sinan Aydın ile birlikte yarışma protokolü imzalandı.

2012 yılından bu yana düzenlenen yarışmanın ödüllerinin de açıklandığı toplantıda Sistem Kozmetik CEO’su Sinan Aydın, ‘Hairist gibi sektörde kendisini ispatlamış bir marka ile beraber bu yolda yürüyeceğimiz için heyecanlıyız. Hush markası olarak amacımız sadece dünyaya ürün satmak değil, bir dünya markası olmak! Bu yüzden eğitime ve sektöre yapacağımız katkılara önem veriyoruz. Sistem Kozmetik bünyesine dahil ettiğimiz Pivot Point ile eğitim yönümüzü güçlendiriyoruz. ‘Hairist Yılın Kuaförü Yarışması’ ile de genç yetenekleri destekleyecek olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz.’ dedi.

Sistem Kozmetik Genel Müdürü Sinan Kara, ‘Hairist Kuaför Yarışması’nın en beğendiğimiz yönü her zaman etik kurallara uyarak, sadece yetenekler ve sanat ön planda tutularak finalistlerin seçilmesi olmuştur. Bundan sonraki süreçte de bu etik kuralların bozulmadan devam edeceğine eminiz, bu yüzden tüm kuaförleri ayırt etmeksizin kapsayacak bu yarışmaya katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz.’ dedi. ‘Markaların ön planda değil sanatın ve kuaförlerin ön planda olacağı bir platform oluşturulmasına sağlayacağız, tüm kuaför dostlarımızın da bu yarışmaya katılmasını heyecanla bekliyoruz. Siz olmazsanız biz olmayız!’ diyerek sözlerini tamamladı.

Yarışma kuralları, 10 Şubat 2021 itibariyle www.hairist.com.tr web sitesinden duyurulacak. Bu yıl yarışmada yeni bir kategori de yer alacak. Daha önceki yıllarda yoğun talep gören Renk & Kesim ve Avangard & Topuz kategorilerine ek olarak bu yıl ilk kez Gelin Saçı kategorisinin de olacağı yarışmanın büyük finali, her ay seçilen finalistler arasında Aralık ayında yapılacak.